Pasaulē pirmā aplikācija bērniem ar spinālo muskuļu atrofiju tagad pieejama arī latviešu valodā

Lai palīdzētu bērniem ar spinālo muskuļu atrofiju (SMA), Šveices veselības aprūpes risinājumu kompānija “Roche” kopā ar speciālistiem no dažādām pasaules valstīm ir izveidojusi aplikāciju “Tiny Trainers”, kurā interesantā un saistošā veidā iekļauti dažādi fizioterapijas vingrinājumi bērniem, kas slimo ar šo ģenētiski iedzimto slimību. 

Augusts ir starptautiskais spinālās muskuļu atrofijas (SMA) atpazīstamības mēnesis. SMA  ir smaga, iedzimta un progresējoša neiromuskulāra slimība, kas izraisa postošu muskuļu atrofiju un ar to saistītas komplikācijas. Pacientiem, kuriem diagnosticēta SMA, fizioterapija ir neatņemama un būtiska dzīves sastāvdaļa. Aplikācija, kuru izstrādājusi Šveices kompānija “Roche”, paredzēta bērniem no 3 gadu vecuma. Aplikācija caur aizraujošām aktivitātēm iekļauj vingrinājumus, kas speciāli izstrādāti tieši bērniem ar SMA. Tagad tā pieejama arī latviešu valodā. 

Šajā aplikācijā bērni rūpējas par virtuālo kaķi, kuru var gan barot, gan apkopt un spēlēties. Lai spēles ietvaros sagādātu savam mīlulim pārtiku, rotaļlietas un higiēnas piederumus, bērniem ir jāveic mini spēle ar fizioterapijas vingrinājumiem, kas iedalīti trīs grupās: kaklam, sēdēšanai un pleciem.

“Tiny Trainers” aplikācija nav paredzēta, lai diagnosticētu, novērstu, uzraudzītu, prognozētu un ārstētu slimību. Aplikācijā ietvertie fizioterapijas vingrinājumi nav daļa no pacienta fizioterapijas vai rehabilitācijas plāna, bet gan veids, kā bērna ikdienu padarīt aizraujošāku, iekļaujot nepieciešamos fizioterapijas elementus.

SMA izraisa progresējošu nervu šūnu zudumu muguras smadzenēs, kas kontrolē muskuļu kustību. Atkarībā no SMA veida, pacienta fiziskais spēks un spēja staigāt, ēst vai elpot var ievērojami samazināties vai pat pazust. Spinālo muskuļu atrofiju izraisa mutācija izdzīvošanas motorā neirona 1 (SMN1) gēnā, kas rada SMN proteīna deficītu. SMN proteīns ir atrodams visā ķermenī, un arvien vairāk pierādījumu liecina, ka SMA ir vairāku sistēmu traucējums. Tādējādi  SMN proteīna zudums var ietekmēt daudzus audus un šūnas visā ķermenī. SMA ir visizplatītākais zīdaiņu mirstības ģenētiskais cēlonis un viena no visbiežāk sastopamajām retajām slimībām, kas skar aptuveni vienu no 11 000 mazuļiem.

Aplikāciju “Tiny Trainers” var lejupielādēt bez maksas Apple Store un Google Play lietotnē.

Uzņēmums Roche, kas tika dibināts 1896. gadā Bāzelē, Šveicē kā viens no pirmajiem rūpnieciskajiem zīmolu medikamentu ražotājiem, ir kļuvis par pasaulē lielāko biotehnoloģiju uzņēmumu un globālo līderi in vitro diagnostikā. Uzņēmums cenšas sasniegt zinātnisku izcilību, lai atklātu un izstrādātu zāles un diagnostiku, lai uzlabotu un glābtu cilvēku dzīvības visā pasaulē. Roche ir personalizētas veselības aprūpes pionieri un vēlas vēl vairāk pārveidot to, kā tiek sniegta veselības aprūpe, lai tai būtu vēl lielāka ietekme. Lai nodrošinātu vislabāko aprūpi katrai personai, Roche sadarbojas ar daudzām ieinteresētajām pusēm un apvieno savas stiprās puses diagnostikas un farmācijas jomā ar klīniskās prakses datiem.

Atzīstot mūsu centienus visā, ko darām, īstenojot ilgtermiņa perspektīvu, Roche jau trīspadsmito gadu pēc kārtas Dow Jones Ilgtspējas indeksos ir nosaukts par vienu no ilgtspējīgākajiem uzņēmumiem farmācijas nozarē. Šis sasniegums atspoguļo arī mūsu centienus uzlabot piekļuvi veselības aprūpei kopā ar vietējiem partneriem katrā valstī, kurā strādājam. Genentech Amerikas Savienotajās Valstīs ir pilnībā piederošs Roche grupas dalībnieks. Roche ir lielākais akcionārs uzņēmumā Chugai Pharmaceutical Japānā.

Papildu informācija:

Informācijas devējs Roche Latvija SIA, Miera iela 25, Rīga, LV - 1001. Tālr. 67039831. M-LV-00000871, pēdējo reizi atjaunots 2023. gada decembrī

KontaktiVisā pasaulēlinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubePar RocheFarmācijas risinājumiKarjeraPlašsaziņas līdzekļiStāstiPrivātuma politikaSīkdatņu politikaAutortiesībasPrivātuma paziņojums farmakovigilances, medicīniskās informācijas un produktu sūdzību jomāCookie