Pētījumi

Jaunu medikamentu izstrādāšana ir komplicēts un ilgstošs process. No idejas līdz zālēm paiet vismaz desmit gadi. Klīniskie pētījumi ir neatņemama daļa no jaunu zāļu un diagnožu atklāšanas un pilnveidošanas procesa. Klīnisko pētījumu ietvaros tiek izvērtēta jauno medikamentu klīniskā iedarbība, blakusparādības, drošums un efektivitāte, lai noteiktu ieguvuma – riska attiecību jaunajām zālēm; kā arī tiek papildus pētītas jau esošās zāles papildus datu iegūšanai un efektivitātes noteikšanai pie jaunām diagnozēm.

Parasti pētījuma iniciatori ir zinātnieki, kuri sākotnēji jaunos medikamentus izstrādā, pārbauda laboratorijās, un tikai tie medikamenti, kuriem konstatēti vislabākie laboratoriskie rādītāji, tiek iekļauti tālākā klīniskā izpētē.

Klīniskie pētījumi sevī ietver arī ētikas jautājumus un risku, un to ietekme uz iesaistītajiem pacientiem tiek rūpīgi izvērtēta. Klīniskie pētījumi tiek veikti saskaņā ar starptautiskām vadlīnijām un labu klīnisko praksi. Tie reglamentē klīnisko pētījumu dažādus aspektus, saskaņā ar kuriem nepieciešams pierādīt, ka klīniskie pētījumi tiek veikti atbilstoši ētikas normām un tiek aizsargātas iesaistīto dalībnieku tiesības.

Zāļu tirgū nonāk tikai tādi medikamenti, kas ir izvērtēti un apstiprināti Eiropas Zāļu aģentūrā un Latvijas Zāļu Valsts aģentūrā. Reģistrācijas process ir daudzpakāpju, ietverot sevī arī pirmsklīnisko un pētījumos ar dzīvniekiem un cilvēkiem iegūto datu izvērtēšanu, drošības un efektivitātes pētījumus.

Roche Latvija ir plaša klīnisko pētījumu pieredze dažādās terapeitiskajās jomās, tādās kā onkoloģija, hematoloģija, reimatoloģija, virusoloģija, nefroloģija un neiroloģija.

Sīkāku informāciju par Roche pētījumiem variet uzzināt:

Atklājiet vairāk

ForPatients

Informācijas devējs Roche Latvija SIA, Miera iela 25, Rīga, LV - 1001. Tālr. 67039831. M-LV-00000871, pēdējo reizi atjaunots 2023. gada decembrī

KontaktiVisā pasaulēlinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubePar RocheFarmācijas risinājumiKarjeraPlašsaziņas līdzekļiStāstiPrivātuma politikaSīkdatņu politikaAutortiesībasPrivātuma paziņojums farmakovigilances, medicīniskās informācijas un produktu sūdzību jomāCookie