Terapeitiskās jomas

Plaušu vēzis

Plaušu vēzis ir viena no visizplatītākajām un nāvējošākajām vēža formām. Tas joprojām ir nozīmīgs izaicinājums gan klīniskajā, gan pētniecības vidē. Tieši tādēļ ir būtiski, lai cilvēks ievēro profilakses pasākumus un dodas uz plaušu vēža skrīningu.

Izaicinājums

Plaušu vēzis ir viena no izplatītākajām un nāvējošākajām vēža formām. Šī slimība laupa vairāk dzīvību nekā krūts vēzis, kolorektālais vēzis un prostatas vēzis kopā. Tas joprojām rada būtiskus izaicinājumus gan klīniskajā, gan pētniecības jomā.

Lai gan pretvēža imūnterapija — jauna un novatoriska ārstēšanas iespēja — un esošie ārstēšanas risinājumi sniedz pacientiem cerību, vairāk nekā divām trešdaļām visu plaušu vēža pacientu slimību diagnosticē vēlīnā stadijā, kad audzējs ir izplatījies uz citām ķermeņa daļām. Pat pēc ķirurģiskas operācijas, staru terapijas un ķīmijterapijas plaušu vēža gadījumā dzīvildze ir mazāka nekā visiem pārējiem vēža veidiem. Taču šobrīd ir sācies jaunas cerības laikmets. Mums arvien pieaug izpratne par plaušu vēzi, un ir daudz skaidrāks priekšstats par to, kas notiek plaušu vēža šūnās, kā imūnsistēma kontrolē plaušu vēzi un kā mēs šīs jaunās zināšanas varam likt lietā.

Mērķis

Lai uzveiktu vēzi, svarīgākais ir saprast, kā tas darbojas. Tāpat kā visu vēžu gadījumā, agrīna diagnosticēšana sniedz vislielākās izredzes izdzīvot. Diemžēl plaušu vēzis bieži tiek diagnosticēts brīdī, kad jau ir par vēlu.

Tādēļ būtisks komponents mūsu stratēģijā pret plaušu vēzi ir izpētīt, kā diagnostikas rīki — audu biopsija, šķidruma biopsija, imūnanalīzes un attēldiagnostikas tehnoloģijas — var papildināt cits citu un nodrošināt pacientiem vislabākos risinājumus katrā posmā.

Mūsu nozīmīgie sasniegumi arī balstās uz izpratni par ģenētiku un slimības norises procesiem, kas ir vēža pamatā. Genomu testēšana un modernā diagnostika ļauj atrast pacientiem mutācijas, lai prognozētu, kura būs labākā terapija ar vislabākajiem iespējamiem rezultātiem, un tas ārstiem un citiem veselības aprūpes speciālistiem galu galā ļauj nodrošināt patiesi personalizētu veselības aprūpi. Kaut gan vēzi, visticamāk, neizdosies izārstēt ar vienu atsevišķu intervences pasākumu un vēl ir jāpaveic daudz darba, jaunās iespējas maina redzējumu un prognozes.

Videoklipi

Uzzini vairāk

Plaušu vēzis maina dabu (Intervija žurnālā "Ievas Veselība")Buklets "Dzīve ar plaušu vēzi"

Informācijas devējs Roche Latvija SIA, Miera iela 25, Rīga, LV - 1001. Tālr. 67039831. M-LV-00000871, pēdējo reizi atjaunots 2023. gada decembrī

KontaktiVisā pasaulēlinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubePar RocheFarmācijas risinājumiKarjeraPlašsaziņas līdzekļiStāstiPrivātuma politikaSīkdatņu politikaAutortiesībasPrivātuma paziņojums farmakovigilances, medicīniskās informācijas un produktu sūdzību jomāCookie