Roche Latvija ziedos 100 tūkstošus eiro Latvijas dzemdes kakla vēža izglītības fondam, lai Latvijā izskaustu dzemdes kakla vēzi

Veselības aprūpes risinājumu kompānija Roche Latvija ziedos 100 tūkstošus eiro Latvijas dzemdes kakla vēža izglītības fondam, lai Latvijā izskaustu dzemdes kakla vēzi, paredz pirmdien parakstītais ziedojuma līgums.

Paredzēto ziedojumu ir plānots izmantot, lai Latvijā izglītotu ārstus, kuri iesaistīti dzemdes kakla vēža skrīninga izmeklējumu veikšanā, diagnostikā un ārstēšanā, kā arī, lai informētu sabiedrību, palielinot tās izpratni par dzemdes kakla vēža profilakses pasākumu nozīmi un lietderību.

“Roche Latvijā savas darbības laikā ir aktīvi iesaistījies dažādos sociālās atbildības projektos, lai palīdzētu Latvijas sabiedrībai un pacientiem. Dzemdes kakla vēža izskaušana ir viena no mūsu, kā arī Pasaules Veselības organizācijas (PVO) definētājām prioritātēm tuvākajā nākotnē. Atbalstot Latvijas dzemdes kakla vēža izglītības fondu, tas būtu viens no soļiem, lai iniciatīvas ietvaros ik gadu Latvijā izglābtu līdz 120 sieviešu dzīvībām un panāktu, ka no šīs slimības sievietes nemirtu,” uzsvēra Roche Latvija direktors Rauls Vēliņš. 

“Latvijā rādītāji saslimstībai ar dzemdes kakla vēzi ir nepiedodami augsti. Pēc PVO datiem, 2018. gadā Latvijā vidēji 26 no 100 000 sieviešu saņēma diagnozi – dzemdes kakla vēzis. Jāatzīst, ka pēdējos gados situācija ir tikai pavisam nedaudz uzlabojusies un tas joprojām ir satraucošs skaits sieviešu, kuras skārusi šī slimība,” saka Latvijas dzemdes kakla vēža izglītības fonda pārstāve, ginekoloģe Kristīne Pčolkina.

Pēc K. Pčolkinas teiktā, Latvijas dzemdes kakla vēža izglītības fonda mērķis ir izglītot speciālistus, kuri ikdienā darbojas dzemdes kakla priekšvēža diagnostikā un ārstēšanā, kā arī informēt sabiedrību ne vien par dzemdes kakla priekšvēža un vēža diagnostiku un ārstēšanu, bet arī par profilakses iespējām, tādējādi mazinot saslimstību ar šo slimību,  īpaši ņemot vērā to, ka dzemdes kakla vēzi ir iespējams veiksmīgi novērst pirms tā attīstības.

“Šī Roche Latvija iniciatīva dos mums iespēju veicināt dzemdes kakla vēža izskaušanu Latvijā, kas ir izdarāms un ko veiksmīgi ar savu pieredzi ir pierādījušas jau daudzas pasaules valstis. Tādēļ pateicos visām iesaistītajām pusēm, kuras ir atbalstījušas fonda tapšanu un tā darbību,” atzina Latvijas dzemdes kakla vēža izglītības fonda pārstāve.

Roche ir pasaulē lielākais biotehnoloģiju uzņēmums, kas izstrādā un ražo īpašas zāles onkoloģijas, imunoloģijas, infekcijas slimību, oftalmoloģijas un centrālās nervu sistēmas slimību ārstēšanai. Roche ir arī pasaules līderis in vitro diagnostikas un uz audiem balstītas vēža diagnostikas jomā, kā arī atrodas diabēta pacientu aprūpes jomas avangardā. Vairāk nekā trīsdesmit Roche radītās zāles ir iekļautas Pasaules Veselības organizācijas Būtiski svarīgo zāļu paraugsarakstos, un starp tām ir dzīvību glābjošas antibiotikas, pretmalārijas preparāti un zāles vēža ārstēšanai. Roche Group, kuras galvenā mītne atrodas Bāzelē, Šveicē, darbojas vairāk nekā 100 valstīs un 2019. gadā  visā pasaulē nodarbināja aptuveni 98 000 cilvēku. 2019. gadā Roche investēja 11,7 miljardus Šveices franku (CHF) pētniecībā un attīstībā, savukārt uzņēmuma apgrozījums bija 61,5 miljardi CHF. Roche Group īpašumā ir arī uzņēmums Genentech, kas atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs. Roche ir vairākuma akcionārs uzņēmumā Chugai Pharmaceutical Japānā. Saskaņā ar Dow Jones Ilgtspējas indeksu Roche jau vienpadsmito gadu pēc kārtas ir atzīts par vienu no ilgtspējīgākajiem uzņēmumiem farmācijas nozarē.

Papildu informācija:

Informācijas devējs Roche Latvija SIA, Miera iela 25, Rīga, LV - 1001. Tālr. 67039831. M-LV-00000871, pēdējo reizi atjaunots 2023. gada decembrī

KontaktiVisā pasaulēlinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubePar RocheFarmācijas risinājumiKarjeraPlašsaziņas līdzekļiStāstiPrivātuma politikaSīkdatņu politikaAutortiesībasPrivātuma paziņojums farmakovigilances, medicīniskās informācijas un produktu sūdzību jomāCookie