“Radošums un inovācijas ir bijis Roche dzinējspēks, lai sasniegtu 125 gadu jubileju. Turklāt Roche ir viens no pasaulē lielākajiem inovāciju attīstītājiem, 2020. gadā vien ieguldot vairāk nekā 11 miljardus eiro inovācijās,” saka Roche Latvija direktors Rauls Vēliņš.
“Mēs vēlamies, lai Latvija būtu starp vadošajām valstīm pasaulē, kuru iedzīvotāji izceļas ar milzīgu inovāciju radītājspēju, kur, jau sākot no mazotnes, bērniem būtu iespēja attīstīt savu radošumu un neapstātos viņu vēlmē pēc zināšanām un jaunrades, sasniedzot arī pieaugušu vecumu. Mēs vēlētos radošumu izcelt kā prasmi pāri visam, jo radošums jebkurā zinātnē, tostarp arī medicīnā, ir priekšnoteikums, lai radītu vērtību. Arvien vairāk cilvēku ikdienā ienākot tehnoloģijām, mums ir jāattīsta cilvēkos spēja mācīties, adaptēties, domāt un darboties radoši, jo tieši šīs īpašības mūs atšķir no tehnoloģijām,” uzsver R. Vēliņš.
Pirmajā diskusijā Bērns un inovācijas, kas notiks 9. septembrī, tās dalībnieki no savas profesionālās un personiskās pieredzes, kā arī teorijas pārrunās, kas ir radošums, ko viņi dara, lai saglabātu to bērnos, tāpat, kur mēs atrodamies ar Latvijas izglītības sistēmu, audzināšanu, aizspriedumiem un kur mums būtu jāvirzās, lai bērnos neapturētu inovācijas/radošuma tieksmi. Diskusijā piedalīsies izglītības uzņēmuma Lielvārds vadītājs un Latvijas Izglītības tehnoloģiju asociācijas valdes loceklis Andris Gribusts, Iecavas vidusskolas direktors un Iespējamās Misijas bijušais direktors Kārlis Kravis, psihoterapeits, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs.
Otrajā diskusijā Vai var iemācīties domāt radoši?, kas notiks 10. novembrī, mērķis ir diskutēt par tematu – ko nozīmē domāt radoši un kā to trenēt? Diskusijas dalībnieku starptautiskā izglītības pieredze sniegs ieskatu, kā pasaules vadošās izglītības iestādes kā Kembridžas universitāte veicina studentu radošumu.
Trešajā un noslēdzošajā diskusijā Futūristiska veselības aprūpe, kas notiks novembrī, tiks spriests par prognozējamām iespējām un par to, kāda būs veselības aprūpe pēc 5, 10, 20 gadiem. Diskusijas dalībnieki sniegs priekšlikumus par to, kam būtu jānotiek, lai Latvija tiktu līdz pasaules tempam, kā arī, kas būs tās lietas, uz kurām lēmumu pieņēmējiem un veselības aprūpē iesaistītajiem būs nākotnē jākoncentrējas? Diskusijā piedalīsies veselības aprūpes profesionāļi, pētnieki un cilvēki, kam rūp veselības aprūpe.
Visas diskusijas tiks pārraidītas Roche Latvija
Roche ir pasaulē lielākais biotehnoloģiju uzņēmums, kas izstrādā un ražo īpašas zāles onkoloģijas, imunoloģijas, infekcijas slimību, oftalmoloģijas un centrālās nervu sistēmas slimību ārstēšanai. Roche ir arī pasaules līderis in vitro diagnostikas un uz audiem balstītas vēža diagnostikas jomā, kā arī atrodas diabēta pacientu aprūpes jomas avangardā. Vairāk nekā trīsdesmit Roche radītās zāles ir iekļautas Pasaules Veselības organizācijas Būtiski svarīgo zāļu paraugsarakstos, un starp tām ir dzīvību glābjošas antibiotikas, pretmalārijas preparāti un zāles vēža ārstēšanai. Roche Group, kuras galvenā mītne atrodas Bāzelē, Šveicē, darbojas vairāk nekā 100 valstīs un 2020. gadā visā pasaulē nodarbināja vairāk nekā 100 000 cilvēku. 2020. gadā Roche investēja 12,2 miljardus Šveices franku (CHF) pētniecībā un attīstībā. Roche Group īpašumā ir arī uzņēmums Genentech, kas atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs. Roche ir vairākuma akcionārs uzņēmumā Chugai Pharmaceutical Japānā. Saskaņā ar Dow Jones Ilgtspējas indeksu Roche jau vienpadsmito gadu pēc kārtas ir atzīts par vienu no ilgtspējīgākajiem uzņēmumiem farmācijas nozarē.
Informācijas devējs Roche Latvija SIA, Miera iela 25, Rīga, LV - 1001. Tālr. 67039831. M-LV-00000871, sagatavots 2023. gada decembrī