Roche Latvija atklāj vēsturisko ēku Miera ielā 25

Veselības aprūpes kompānija Roche Latvija pabeigusi vēsturiskās ēkas Rīgā, Miera ielā 25, atjaunošanu. Tajā atrodas uzņēmuma birojs un Roche Inovāciju laboratorija. Ieguldītie aptuveni 5 miljoni eiro liecina par uzņēmuma ilgtermiņa plāniem Latvijā.

Divstāvu būve Rīgā, Miera ielā 25, ko Roche Latvija 2016. gadā no valsts atpirka, 1932. - 1933. gadā tika būvēta Roche ražotnes un biroja vajadzībām. Šī ēka bija viena no pirmajām funkcionālisma stilā veidotajām celtnēm Rīgā, kas redzams gan būvapjoma horizontālā dalījumā ar būvkeramikas plātnēm, gan iekštelpu elementos, piemēram, plaša aptvēruma vijīgajās kāpnēs un konstruktīvajā telpu izkārtojumā. Ēku projektējis latviešu arhitekts Aleksandrs Klinklāvs, kurš bija viens no pirmajiem veselības aprūpes ēku arhitektiem Latvijā.


Roche ēkas atjaunošana 2018. gadā tika uzticēta arhitektu birojam Didrihsons arhitekti ar sadarbības partneriem. Atjaunošanas process bija liels izaicinājums visai arhitektu un būvnieku komandai. Viens vēsturiskās mājas stūris bija par gandrīz 60 centimetriem zemāks nekā otrs, un ēku vajadzēja izlīdzināt. Piesaistot Itālijas celtniecības kompāniju Novatek, tika veikta ēkas līmeņošana par 59 centimetriem bez plaisām un zudumiem. Ēkas pamatnē tika ieurbti vairāk nekā 330 pāļi, uz kuriem ēka tika balstīta un tad iztaisnota. Ēkas jaunajās telpās un pieguļošajā teritorijā ir izvietoti Latvijas laikmetīgās mākslas darbi.

“Šodien mēs svinīgi atklājam mūsu atdzimušo ēku, kura savulaik kļuva par arhitektonisko paraugu citām Roche biroju ēkām Eiropā. Esam ļoti pagodināti, ka svinīgajā atklāšanā piedalās Dr. Severīns Švāns (Severin Schwan), Roche izpilddirektors, Andrē Hofmans (André Hoffmann), Roche viceprezidents un uzņēmuma dibinātāju ģimenes pārstāvis, kā arī Pērs Ulofs Atingers (Per-Olof Attinger), Roche korporatīvās izpildkomitejas sekretārs. Līdzīgas nozīmes vizīte Latvijā ir bijusi pirms 90 gadiem, kad Rīgā viesojās Roche kompānijas izpildvadītājs E. K. Barels.” saka Roche Latvija vadītājs Dr. Rauls Vēliņš.

Roche uzņēmuma vadības klātbūtne svinīgajā pasākumā un vizīte pie Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita apliecina, cik nozīmīgs globālajam zīmolam ir Latvijas tirgus un sadarbība Latvijā. Latvijas zinātnieki, ieskaitot Latvijas Organiskās sintēzes institūta un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pētniekus, ir tikušies ar Roche zinātniekiem, lai rastu iespējas sadarbībai.

Šī tikšanās vēlreiz apliecina Roche spēju pacientiem nodrošināt labākos iespējamos veselības aprūpes risinājumus, tostarp apliecina Roche kā uzticamu partneri arī COVID-19 krīzes vadībā, ņemot vērā kompānijas izstrādātos, arī Latvijas tirgū pieejamos augstas uzticamības COVID-19 diagnostikas risinājumus – gan molekulāro testu COVID-19 diagnostikai, gan antivielu testus. Lai palīdzētu Latvijas sabiedrībai un pacientiem, Roche Latvija un tās kolektīvs īsteno dažādus sociālās atbildības projektus, piemēram, sniedz atbalstu Rozā lentītes aktivitātēm krūts vēža pacientēm, organizē jaundzimušo mirstības mazināšanas programmu Izglābsim simts bērnus Roche Akadēmijas ietvaros u .c. projektus.

Roche pasaulē ir globālais inovāciju līderis, kas ik gadu iegulda nozīmīgus līdzekļus jaunu risinājumu un inovatīvu zāļu izstrādē, lai palīdzētu pacientiem visā pasaulē. Atjaunotajā vēsturiskajā namā Roche Latvija ir izvietojis uzņēmuma biroju, kurā apvienojušies Roche Latvija un pērn Latvijas tirgū darbību uzsākušais Roche Diagnostics, kopumā nodrošinot darba vietas vairāk nekā 50 cilvēkiem. Tāpat atjaunotajā ēkā atradīsies arī šogad nodibinātais Roche Inovāciju inkubators, kura mērķis ir veicināt un atbalstīt jaunu un inovatīvu ideju izstrādi, kā arī pētniecību noteiktās veselības aprūpes jomās un produktu vai pakalpojumu radīšanu. “Roche attīstības dzinējspēks vienmēr ir bijis inovācijas, kas tiek radītas ar mērķi palīdzēt pacientiem visā pasaulē. Līdz ar to esam pārliecināti, ka, darbojoties šajā ēkā, mēs turpināsim sniegt un radīt veselības aprūpes risinājumus, kas palīdzēs ne vien Latvijas, bet, cerams, arī pasaules veselības sistēmām un pacientiem. Jau pašreiz mēs sadarbojamies ar virkni partneru gan valsts, gan zinātnes sektorā, lai Latvijā ieviestu nebijušus risinājumus un uzlabotu veselības aprūpes sistēmu,” uzsver Dr. R. Vēliņš.

Roche ir pasaulē lielākais biotehnoloģiju uzņēmums, kas nodrošina īpašas zāles onkoloģijas, imunoloģijas, infekcijas slimību, oftalmoloģijas un centrālās nervu sistēmas slimību ārstēšanai. Roche ir arī pasaules līderis “in vitro” diagnostikas un uz audiem balstītas vēža diagnostikas jomā, kā arī atrodas diabēta pacientu aprūpes avangardā. Vairāk nekā 30 Roche radītās zāles ir iekļautas Pasaules Veselības organizācijas Būtiski svarīgo zāļu paraugsarakstos, un starp tām ir dzīvību glābjošas antibiotikas, pretmalārijas līdzekļi un zāles vēža ārstēšanai. Roche Group, kuras galvenā mītne atrodas Bāzelē, Šveicē, darbojas vairāk nekā 100 valstīs un 2019. gadā visā pasaulē nodarbināja aptuveni 98 000 cilvēku. 2019. gadā Roche investēja 11,7 miljardus Šveices franku (CHF) pētniecībā un attīstībā, savukārt uzņēmuma apgrozījums bija 61,5 miljardi CHF. Roche Group īpašumā ir arī uzņēmums Genentech, kas atrodas ASV. Roche ir vairākuma akcionārs uzņēmumā Chugai Pharmaceutical Japānā. Saskaņā ar Dow Jones Ilgtspējas indeksu Roche jau vienpadsmito gadu pēc kārtas ir atzīts par vienu no ilgtspējīgākajiem uzņēmumiem farmācijas nozarē.

Papildu informācija:

Informācijas devējs Roche Latvija SIA, Miera iela 25, Rīga, LV - 1001. Tālr. 67039831. M-LV-00000871, pēdējo reizi atjaunots 2023. gada decembrī

KontaktiVisā pasaulēlinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubePar RocheFarmācijas risinājumiKarjeraPlašsaziņas līdzekļiStāstiPrivātuma politikaSīkdatņu politikaAutortiesībasPrivātuma paziņojums farmakovigilances, medicīniskās informācijas un produktu sūdzību jomāCookie