Veselības aprūpes risinājumu kompānija Roche atzīta par ilgtspējīgāko kompāniju Dow Jones Ilgtspējas indeksa (DJSI) Farmācijas indeksā. Šis vērtējums veidojas, balstoties uz padziļinātu ekonomisko, sociālo un vides rādītāju analīzi. DJSI indeksi kalpo par vienu no kritērijiem investoriem, kuri iekļauj savos portfeļos ilgtspējas faktorus. Roche ir saglabājusi savas līderpozīcijas, pateicoties tās ilgtspējas stratēģijai, kas ir pilnībā integrēta uzņēmuma biznesā un kultūrā.

“Mēs lepojamies, ka mūsu centieni atkal tikuši atzinīgi novērtēti,” saka Roche izpilddirektors Severins Švans (Severin Schwan). “Mēs kompānijā Roche zinām, ka ilgtspējību un izaugsmi veido sadarbība ar plašu ieinteresēto pušu loku. Īpaši COVID-19 pandēmija ir palielinājusi nepieciešamību sadarboties publiskajam un privātajam sektoram visā pasaulē. Šajos bezprecedenta laikos mēs vairāk nekā jebkad esam apņēmušies cieši sadarboties ar visiem pasaules mēroga veselības aprūpes jomas dalībniekiem, lai medikamenti un diagnostika būtu pieejami cilvēkiem, kuriem tie ir nepieciešami.”

Roche ir līderpozīcijās cīņā pret COVID-19 ar augošo diagnostikas risinājumu portfeli, jaunu zāļu izstrādi un vairākām partnerībām nozarē. Vienlaikus Roche turpina nodrošināt zāles un diagnostiku pacientiem ar plašu citu slimību spektru un sadarbojas ar veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem, laboratorijām, valsts iestādēm un organizācijām, lai palīdzētu nodrošināt, ka šajos izaicinošajos laikos pacienti turpina saņemt nepieciešamos testus, ārstēšanu un aprūpi.

“Esam priecīgi un lepni būt daļai no starptautiskā Roche. Arī Latvijā Roche Latvija darbojas, ievērojot tos pašus standartus un mērķus, lai sabiedrībai un valstij sniegtu labākos iespējamos veselības aprūpes risinājumus, “ saka Roche Latvija direktors Rauls Vēliņš. 

Vairāk nekā 120 gadus ilgtspēja ir bijusi Roche biznesa neatņemama sastāvdaļa. Tās pārvaldīšanā Roche izmanto holistisku pieeju – papildus produktu pieejamības uzlabošanai,  kompānijas stratēģija ir vērsta arī uz to, lai sasniegtu nepārtrauktu progresu tādās jomās kā sociālā atbildība, vides aizsardzība, piegādes ķēdes ilgtspēja, cilvēku piesaiste un noturēšana.

Vislielākais ieguldījums, ko Roche sniedz sabiedrībai, ir veselības aprūpes uzlabošana. Kompānija to pilnveido, izstrādājot vislabākos diagnostikas testus un zāles, kas spēj apmierināt pasaules aktuālākās vajadzības medicīnā.

Roche apzinās, ka nespēj to izdarīt viena pati. Kompānija zina, ka atslēga ilgtspējībai un izaugsmei ir sadarbībā ar plašu ieinteresēto pušu loku un dalība atklātā un konstruktīvā dialogā.

Piemēri mūsu darbībai ilgtspējas jomā ir atrodami šeit:  

Šo globālo vērtējumu katru gadu publicē S&P Dow Jones Indices un aktīvu pārvaldes kompānija SAM, izvērtējot pasaules ilgtspējas līderu sniegumu. SAM aicina piedalīties šajā reitingā uzņēmumus, kuru akcijas tiek publiski tirgotas biržās. Indeksiem uzņēmumi tiek atlasīti atbilstoši SAM veiktajam Sistemātiskajam korporatīvās ilgtspējas vērtējumam. Indeksos tiek iekļauti vien tie uzņēmumi, kas, pamatojoties uz šo vērtējumu, ir savu nozaru līderi. To nosaka, pamatojoties uz ilgtermiņa ekonomisko, vides un sociālo kritēriju visaptverošu izvērtēšanu, ņemot vērā vispārējās un attiecīgās nozares tendences.

Roche ir pasaulē lielākais biotehnoloģiju uzņēmums ar īpašām zālēm onkoloģijas, imunoloģijas, infekcijas slimību, oftalmoloģijas un centrālās nervu sistēmas slimību ārstēšanai. Roche ir arī pasaules līderis in vitro diagnostikas un uz audiem balstītas vēža diagnostikas jomās, kā arī atrodas diabēta pacientu aprūpes jomas avangardā. Vairāk nekā trīsdesmit Roche radītās zāles ir iekļautas Pasaules Veselības organizācijas Būtiski svarīgo zāļu paraugsarakstos, un starp tām ir dzīvību glābjošas antibiotikas, pretmalārijas līdzekļi un zāles vēža ārstēšanai. Roche Group, kuras galvenā mītne atrodas Bāzelē, Šveicē, darbojas vairāk nekā 100 valstīs un 2019. gadā  visā pasaulē nodarbināja aptuveni 98 000 cilvēku. 2019. gadā Roche investēja 11,7 miljardus Šveices frankus (CHF) pētniecībā un attīstībā, savukārt uzņēmuma apgrozījums bija 61,5 miljardi CHF. Roche Group īpašumā ir arī uzņēmums Genentech, kas atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs. Roche ir vairākuma akcionārs uzņēmumā Chugai Pharmaceutical Japānā. Saskaņā ar Dow Jones Ilgtspējas indeksu Roche jau vienpadsmito gadu pēc kārtas ir atzīts par vienu no ilgtspējīgākajiem uzņēmumiem farmācijas nozarē.

M-LV-00000037

Informācijas devējs Roche Latvija SIA, Miera iela 25, Rīga, LV - 1001. Tālr. 67039831. M-LV-00000871, pēdējo reizi atjaunots 2023. gada decembrī