Veselības aprūpes uzņēmums Roche Latvija šī gada 25. novembrī plkst. 11.00 organizēs ekspertu diskusiju “Futūristiska veselības aprūpe”. Diskusijas dalībnieki, balstoties savā profesionālajā un personīgajā pieredzē, pārrunās veselības aprūpes iespējas, kas ir sagaidāmas nākotnē. Vai slimības, no kurām šobrīd mirst cilvēki, nākotnē tiks izskaustas? Kādas būs diagnostikas iespējas nākotnē? Vai būs iespējams aizstāt “sliktos” gēnus ar “labajiem” gēniem? Cik daudz mākslīgais intelekts un tehnoloģijas tiks iesaistītas veselības aprūpes procesos?

“Diskusijā pievērsīsim uzmanību tam, kā zinātne un pētnieki var palīdzēt trīs lielām medicīnas jomām – diagnostikai, terapijai un tās novērtējumam. Vai un kā mēs varam palīdzēt ārstiem strādāt, izvēloties pareizo ārstēšanu katram pacientam individuāli, kā arī – vai ir iespējams uzlabot ārstēšanas novērtējumu, skaidrojot, vai konkrētā terapija ir bijusi efektīva noteiktajam pacientam,” norāda RSU Medicīnas fakultātes Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras docente, Onkoloģijas institūta vecākā pētniece Dr. biol. Inese Čakstiņa-Dzērve.

Roche Latvija un tās partneri, atzīmējot uzņēmuma 125. gadadienu, organizē pasākumu sēriju “Roche 125: Inovāciju cikls”. Šo diskusiju mērķis ir ar dažādu nozaru ekspertu palīdzību, balstoties uz viņu profesionālo pieredzi un pasaules skatījumu, veidot ieteikumus lēmumu pieņēmējiem par lietām, kas nepieciešamas, lai attīstītu un nodrošinātu labāku nākotni Latvijai.

  • Dr. Pīters Matons (Peter Matton), Roche EMEA Dienvidaustrumu reģiona vadītājs;

  • Ehabs Jusefs (Ehab Yousef), Roche Ziemeļeiropas reģiona vadītājs;

  • Dr. biol. Inese Čakstiņa-Dzērve, RSU Medicīnas fakultātes Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras docente, Onkoloģijas institūta vecākā pētniece;

  • Mg. sc. ing. Ivars Namatēvs, mākslīgā intelekta pētnieks Elektronikas un datorzinātņu institūtā;

  • Diskusijas moderators Mārtiņš Daugulis.

 Pirms diskusijas sākuma ir iespēja uzdot jautājumus sūtot uz e-pastu: 

Pasākumam iespējams pieteikties šeit -

Roche ir pasaulē lielākais biotehnoloģiju uzņēmums, kas izstrādā un ražo īpašas zāles onkoloģijas, imunoloģijas, infekcijas slimību, oftalmoloģijas un centrālās nervu sistēmas slimību ārstēšanai. Roche ir arī pasaules līderis in vitro diagnostikas un uz audiem balstītas vēža diagnostikas jomā, kā arī atrodas diabēta pacientu aprūpes jomas avangardā. Vairāk nekā trīsdesmit Roche radītās zāles ir iekļautas Pasaules Veselības organizācijas Būtiski svarīgo zāļu paraugsarakstos, un starp tām ir dzīvību glābjošas antibiotikas, pretmalārijas preparāti un zāles vēža ārstēšanai. Roche Group, kuras galvenā mītne atrodas Bāzelē, Šveicē, darbojas vairāk nekā 100 valstīs un 2020. gadā  visā pasaulē nodarbināja vairāk nekā 100 000 cilvēku. 2020. gadā Roche investēja 12,2 miljardus Šveices franku (CHF) pētniecībā un attīstībā. Roche Group īpašumā ir arī uzņēmums Genentech, kas atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs. Roche ir vairākuma akcionārs uzņēmumā Chugai Pharmaceutical Japānā. Saskaņā ar Dow Jones Ilgtspējas indeksu Roche jau vienpadsmito gadu pēc kārtas ir atzīts par vienu no ilgtspējīgākajiem uzņēmumiem farmācijas nozarē.

Informācijas devējs Roche Latvija SIA, Miera iela 25, Rīga, LV - 1001. Tālr. 67039831. M-LV-00000871, pēdējo reizi atjaunots 2023. gada decembrī