Ekspertu diskusijā “Bērns un inovācijas” pārrunās, kā bērnos saglabāt jaunrades spēju

Veselības aprūpes uzņēmums “Roche Latvija” šī gada 9. septembrī plkst. 14:00 organizēs ekspertu diskusiju “Bērns un inovācijas”, kurā pārrunās, kā bērnos saglabāt jaunrades spēju. Šis būs pirmais pasākums vairāku diskusiju ciklā. Diskusiju mērķis ir ar dažādu nozaru ekspertu palīdzību, balstoties uz viņu pieredzi un pasaules skatījumu, veidot ieteikumus lēmumu pieņēmējiem par to, kas nepieciešams, lai attīstītu un nodrošinātu labāku nākotni Latvijai, iesaistot bērnus un jauniešus.

“Tas, ko mēs saucam par radošumu, tas mūsos attīstās līdz ar pirmajām dzīves dienām, un mēs to redzam kā bērna vēlmi un spēju spēlēties. Caur spēli bērns mijiedarbojas ar apkārtējo pasauli, taču spēle nenozīmē tikai rotaļāšanos un tā nav saistāma ar kādām īpašām aktivitātēm. Spēle ir tas, kā mēs adaptējamies kaut kam jaunam, nezināmam, radām ko jaunu. Prasme spēlēties ir arī ļoti noderīga turpmākajā dzīvē. Tā ļauj mums veiksmīgāk sastapties ar dzīves izaicinājumiem,” uzsver diskusijas dalībnieks – psihoterapeits, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs.

Pirmajā ekspertu diskusijā dalībnieki no savas profesionālās un personīgās pieredzes pārrunās, kas ir jaunrades spēja, kā to saglabāt bērnos, kāda ir situācija šobrīd Latvijā izglītības sistēmā, audzināšanā, aizspriedumos un kur mums būtu jāvirzās, lai bērnos neapslāpētu vēlmi pēc nezināmā.

Ekspertu ieteikumi tiks apkopoti un nosūtīti izglītības procesā iesaistītajiem, lai veicinātu ne tikai izglītības satura un formas, bet arī ikdienas audzināšanas pielāgošanos tehnoloģiskajai attīstībai un iespējām, kas bērniem ir patlaban.

  • Nils Sakss Konstantinovs, psihoterapeits, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs;

  • Andris Gribusts, izglītības uzņēmuma “Lielvārds” vadītājs un Latvijas Izglītības tehnoloģiju asociācijas valdes loceklis;

  • Kārlis Kravis, Iecavas vidusskolas direktors un “Iespējamās misijas” kādreizējais direktors.

Diskusijas moderators-  Mārtiņš Daugulis.

Pirms diskusijas sākuma ir iespēja uzdot jautājumus e-pastā: 

Pasākumam iespējams pieteikties šeit: 

Roche ir pasaulē lielākais biotehnoloģiju uzņēmums, kas izstrādā un ražo īpašas zāles onkoloģijas, imunoloģijas, infekcijas slimību, oftalmoloģijas un centrālās nervu sistēmas slimību ārstēšanai. Roche ir arī pasaules līderis in vitro diagnostikas un uz audiem balstītas vēža diagnostikas jomā, kā arī atrodas diabēta pacientu aprūpes jomas avangardā. Vairāk nekā trīsdesmit Roche radītās zāles ir iekļautas Pasaules Veselības organizācijas Būtiski svarīgo zāļu paraugsarakstos, un starp tām ir dzīvību glābjošas antibiotikas, pretmalārijas preparāti un zāles vēža ārstēšanai. Roche Group, kuras galvenā mītne atrodas Bāzelē, Šveicē, darbojas vairāk nekā 100 valstīs un 2020. gadā  visā pasaulē nodarbināja vairāk nekā 100 000 cilvēku. 2020. gadā Roche investēja 12,2 miljardus Šveices franku (CHF) pētniecībā un attīstībā. Roche Group īpašumā ir arī uzņēmums Genentech, kas atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs. Roche ir vairākuma akcionārs uzņēmumā Chugai Pharmaceutical Japānā. Saskaņā ar Dow Jones Ilgtspējas indeksu Roche jau vienpadsmito gadu pēc kārtas ir atzīts par vienu no ilgtspējīgākajiem uzņēmumiem farmācijas nozarē.

Papildu informācija:

Informācijas devējs Roche Latvija SIA, Miera iela 25, Rīga, LV - 1001. Tālr. 67039831. M-LV-00000871, pēdējo reizi atjaunots 2023. gada decembrī

KontaktiVisā pasaulēlinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubePar RocheFarmācijas risinājumiKarjeraPlašsaziņas līdzekļiStāstiPrivātuma politikaSīkdatņu politikaAutortiesībasPrivātuma paziņojums farmakovigilances, medicīniskās informācijas un produktu sūdzību jomāCookie