Grāmata “The Homecoming. Roche in Riga: a Historic Remediation” ir ieguvusi sudraba medaļu Eiropas dizaina balvā (The European Design Awards)

Grāmata stāsta par funkcionālisma stilā veidoto ēku, kura atrodas Rīgā uz Miera un Palīdzības ielas stūra, ko veselības aprūpes kompānija Roche uzcēla 1932. gadā, paplašinot savu darbību Austrumeiropā. Šī bija viena no pirmajām modernisma ēkām, ko pasūtīja Roche, un tā iezīmēja jaunu biznesa stilu un jaunu korporatīvās klātbūtnes līmeni Latvijā. Īstā ēkas pērle papildus savdabīgajai fasādei ir tās vēsturiskās koka kāpnes. Roche korporatīvājā filozofijā kāpnes ir pakāpeniskas un konsekventas attīstības un izaugsmes metafora. Pateicoties īpašai autoru, dizaineru un izdevēju rūpībai grāmata “The Homecoming. Roche in Riga: a Historic Remediation” ir īsts mākslas darbs - sākot no vāka un fotogrāfijām, līdz dizainam un kvalitātei. Grāmatas vāka un iekšējo lapu moduļu režģa dizains ir iedvesmots no ēkas fasādes flīzēm un to proporcijām. Grāmata atspoguļo Roche darbību Latvijā un vēsturiskās ēkas Miera ielā 25 Rīgā transformāciju cauri dažādiem laikmetiem.

Grāmata velk tonālas paralēles ar ēkas eksterjeru un interjeru, kas vainagojas ar īpašu lapu kopumu - pakāpeniski mainīga platuma brūnām lapām, kuras atspoguļo ēkas nozīmīgākās pārmaiņas laiku gaitā un sniedz vizuālu mājienu par ēkas sirdi - koka kāpnēm. Tas savieno divas izdevuma daļas - vēsturisko daļu, kura ir veidota uz krītota ziloņkaula toņa papīra un moderno daļu, kura ir veidota uz krītota balta toņa papīra.

Izdevuma pamattekstam ir izmantots Monotype Plantin fonts, tā mūsdienu interpretācija - Kris Sowersby fonts Tiempos Text - aprakstiem, un François Rappo fonts Theinhardt - virsrakstiem un piezīmēm, kas apvieno agrīnās modernisma un mūsdienu funkcionālistiskās tipogrāfijas uztveres estētiku.

Izsakām īpašu pateicību grāmatas redaktoram Alexander Bieri un dizaina autoram Alexey Murashko!

Eiropas dizaina balva katru gadu tiek piešķirta izcilākajiem komunikācijas dizaina piemēriem Eiropā.


Vairāk informācijas:

Informācijas devējs Roche Latvija SIA, Miera iela 25, Rīga, LV - 1001. Tālr. 67039831. M-LV-00000871, pēdējo reizi atjaunots 2023. gada decembrī

KontaktiVisā pasaulēlinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubePar RocheFarmācijas risinājumiKarjeraPlašsaziņas līdzekļiStāstiPrivātuma politikaSīkdatņu politikaAutortiesībasPrivātuma paziņojums farmakovigilances, medicīniskās informācijas un produktu sūdzību jomāCookie