2019. gada 8. aprīlī - Roche Latvija vēl šogad plāno pabeigt tai piederošās ēkas restaurāciju Miera ielā 25

Projekta kopējās aptuvenās izmaksas – 5 miljoni eiro

Veselības aprūpes uzņēmums Roche Latvija, saskatot ekonomisko potenciālu Latvijā, pērn ne vien noslēdza pirkuma līgumu ar Medilink par Roche diagnostikas risinājumu un Sysmex hematoloģisko risinājumu izplatīšanas biznesa iegādi Latvijā, bet arī uzsāka atjaunot pēc daudziem gadu desmitiem atgūto māju Miera ielā 25, Rīgā.

“Pērnā gada beigās tika noslēgts pirkuma līgums starp Roche Latvija un Medilink, darījums tika pabeigts šī gada janvārī un savu darbību Latvijā uzsāka Roche DiagnosticsRoche Latvija struktūrvienība,” stāsta Roche Latvija vadītājs Rauls Vēliņš, piebilstot, ka, pateicoties darbības paplašināšanai, Roche Latvija palielinājis līdz 50 darbinieku skaitu, kas saistīti ar veselības aprūpes, tirdzniecības un servisa pakalpojumu sfēru.

Tostarp, uzņēmums 2016. gadā no valsts atpirka un pērn uzsāka ēkas Miera ielā 25, kas 1932.—1933. gadā tika būvēta Roche vajadzībām, atjaunošanu. Tajā būs Roche Latvija birojs un vieta inovāciju laboratorijai, kas papildinās Roche Akadēmijas atbalstu jaunajiem zinātniekiem.

“Uzņēmums tur cieņā savu vēsturi, un, zinot, ka savulaik Rīgā celtā ēka kļuva par arhitektonisko paraugu citām Roche biroju ēkām Eiropā, tika pieņemts lēmums to atjaunot, nevis celt jaunu vai īrēt telpas, lai nodrošinātu jaunas mājas visiem Roche darbiniekiem, kuru skaits ir pieaudzis uz pusi,” skaidro R. Vēliņš.

Divstāvu būve bija viena no pirmajām funkcionālisma stilā veidotajām celtnēm Rīgā, kas redzams gan būvapjoma horizontālā dalījumā ar būvkeramikas plātnēm, gan iekštelpu elementos, piemēram, plaša aptvēruma vijīgajās kāpnēs un konstruktīvajā telpu izkārtojumā. Ēku projektējis latviešu arhitekts un baletdejotājs Aleksandrs Klinklāvs, kas bija viens no pirmajiem veselības aprūpes ēku arhitektiem un projektējis arī Latvijas Sarkanā Krusta māsu skolas ēku un izstrādājis Finanšu ministrijas un Tērvetes tuberkulozes sanatorijas projektus.

Ēkas atjaunošanas darbi tika uzsākti 2018. gadā, kad Itālijas celtniecības kompānija Novatek veica Latvijai unikālu būvniecības darbību – ēkas līmeņošanu par 59 centimetriem. Pašlaik, saskaņā ar Latvijas arhitektu biroja Didrihsons arhitekti projektu, ēkā notiek iekštelpu atjaunošanas un restaurācijas darbi, kas tiks pabeigti gada nogalē. Uz jauno ēku Roche Latvija plāno pārcelties nākamā gada pirmajā ceturksnī.

Ēkas jaunajās telpās ir paredzēta arī vieta topošajai laikmetīgās mākslas darbu kolekcijai. “Kolekciju veidošana vienmēr ir bijusi Roche tradīcija – gan mātesuzņēmumā Bāzelē, gan daudzās filiālēs pasaulē. Tas būs labs pienesums Rīgas Miera ielas radošajam, atvērtajam un dzīvespriecīgajam kvartālam,” stāsta R. Vēliņš.

Būvprojekta aptuvenās plānotās izmaksas, ieskaitot ēkas pārpirkšanu, ir 5 miljoni eiro.

Šī gada 8. aprīlī ēkas stūrakmenī tika iemūrēta vēsturiskā kapsula ar Šveices un Latvijas valsts atribūtiku un Roche izpilddirektora Severīna Švāna vēstuli nākamajām paaudzēm, kā arī Roche Latvija kolektīva kopbildi. Svinīgajā ceremonijā piedalījās Roche tradīciju glabātājs un direktoru padomes pārstāvis Aleksandrs Bieri un Šveices vēstnieks Latvijā Konstantīns Obolenskis.


Roche, pateicoties farmācijas un diagnostikas apvienojumam “zem viena jumta”, ir kļuvis par līderi personalizētās veselības aprūpes jomā – tā stratēģijas pamatā ir mērķis atrast katram pacientam piemērotāko ārstēšanu ar vislabākajiem iespējamajiem rezultātiem.

Roche ir pasaulē lielākā biotehnoloģiju kompānija, kas izstrādā patiesi īpašas zāles onkoloģijā, imunoloģijā, infektoloģijā, oftalmoloģijā un neirozinātnē. Roche ir arī pasaules līderis laboratorajā (in vitro) diagnostikā un vēža diagnostikā uz audu bāzes, kā arī ieņem nozīmīgu vietu diabēta aprūpē.


Roche grupa, kuras galvenā mītne atrodas Bāzelē, Šveicē, darbojas vairāk nekā 100 valstīs un 2016. gadā nodarbināja vairāk nekā 94 000 cilvēku. 2016. gadā Roche zinātnē un pētniecībā investēja 9,22 miljardus eiro, tās apgrozījums bija 47,12 miljardi eiro. ASV kompānija Genentech pilnībā pieder Roche grupai. Roche ir vairākuma akcionārs kompānijā Chugai Pharmaceutical (Japāna).

Papildu informācija:

Informācijas devējs Roche Latvija SIA, Miera iela 25, Rīga, LV - 1001. Tālr. 67039831. M-LV-00000871, pēdējo reizi atjaunots 2023. gada decembrī

KontaktiVisā pasaulēlinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubePar RocheFarmācijas risinājumiKarjeraPlašsaziņas līdzekļiStāstiPrivātuma politikaSīkdatņu politikaAutortiesībasPrivātuma paziņojums farmakovigilances, medicīniskās informācijas un produktu sūdzību jomāCookie