Mūsu vēsture

Pacientu dzīves uzlabošana vairāk kā gadsimta garumā

Uzņēmums Roche tika dibināts Šveicē, Vācijā un Itālijā 1896. gadā kā viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas īpaši izveidots, lai ražotu zinātniski pētītus medikamentus. Straujā starptautiskā paplašināšanās bija Roche drosmīgā dibinātāja Friča Hofmaņa, tirgotāja no Bāzeles, rezultāts.

Kopš tā laika Roche ir izmantojis inovācijas un jaunas tehnoloģijas, lai attīstītu medicīnas nozari un palīdzētu pacientiem dzīvot ilgāk un labāk. Šis mērķis nekad nav mainījies, taču Roche kā uzņēmums nepārtraukti rada sevi no jauna, lai to sasniegtu.

18.gs. 90. gadi

Dibināšanas gads

1896. gads

Tiek dibināts Roche

Kompānija F. Hofmann-La Roche & Co tika dibināta 1896. gada 1. oktobrī Bāzelē, Šveicē. Tās dibinātājs Frics Hofmanis apņemas palīdzēt pārveidot veselības aprūpi pēc tam, kad bija klātienes liecinieks holēras uzliesmojuma postošajām sekām Hamburgā. Viņš ir pārliecināts, ka zāles ir jāražo industriāli, standartizēti un jāizplata starptautiski.

1897-1910. gads

Agrīna paplašināšanās

1912. gads

Roche agrīnā paplašināšanās

Roche paplašinās visā pasaulē, nodarbinot vairāk nekā 700 cilvēkus. Līdz 1912. gadam uzņēmumam ir filiāles trīs kontinentos un astoņās valstīs: Šveicē, Japānā, Francijā, Krievijā, Itālijā, Vācijā, Anglijā un ASV.

1898. gads

Pirmie panākumi ar apelsīnu garšu

Roche bezrecepšu klepus sīrups ir gandrīz tūlītējs panākums. Tas tika laists klajā 1898. gadā, un tas ātri kļūst par Roche pirmo bestselleru, paliekot tirgū 60 gadus un nostādot uzņēmumu uz nākotnes sasniegumiem medicīnā.

1919.-1922. gads

Krīzes laiks

1919. gads

Karš un neveiksmes

Pirmais pasaules karš un Krievijas pilsoņu karš iedzina kompāniju dziļā finanšu krīzē. Roche kļūst par akciju sabiedrību, lai paliktu “virs ūdens”. Gadu vēlāk Roche sēro par sava dibinātāja Friča Hofmaņa nāvi. Viņa vietā nāk Emils Kristofs Barels, kurš, pārņemot amatu, pastiprina biznesa zinātnisko ievirzi.ss.

19. gs. 20. un 30. gadi

Uzņēmums, kas iet pa priekšu savam laikam

1925. gads

Roche pirmā ģenerāldirektore sieviete

Alise Kellere, 30 gadus veca Bāzeles iedzīvotāja, ir Roche pirmā ģenerāldirektore sieviete. 1925. gadā viņa uzkāpj uz kuģa ceļā uz Tokiju, kur Roche piederēja meitas uzņēmums. Alise turpina paaugstināties rangā un, atgriežoties Šveicē 1939. gadā, kļūst par augstāko vadītāju, kas ir sensacionāls sasniegums šim laikam.

1929. gads

Zinātnieces, kas satricina pastāvošo stāvokli

Hilde Pfaltz joins Roche’s pharmacological institute, which she eventually comes to lead. It was here that she introduces a number of innovations, most remarkably the standardised testing of new drugs for teratogenicity. In 1940, Pfaltz becomes Roche’s first official doctor.

Hilde Pfalca pievienojas Roche Farmakoloģijas institūtam, kuru vēlāk arī pati vada. Tieši šeit viņa ievieš vairākus jauninājumus. Visievērojamākais - standartizētu testēšanu jauniem teratogēna medikamentiem. 1940. gadā Pfalca kļūst par Roche pirmo oficiālo ārstu.

19. gs. 30. gadi

Agrīnie zinātniskie centieni

1933. gads

Vitamīnu laikmets

Tadeušs Reihšteins, poļu un šveiciešu ķīmiķis, pēc piecu gadu pētījumiem atklāj veidu, kā sintezēt C vitamīnu. Tās ir vienas no pirmajām zālēm, kas paredzētas masveida tirgum un tiek ražotas sterilā vidē, droši un atbilstoši dozētas, kā arī piedāvātas par pieejamām cenām. Roche kļūst par vadošo vitamīnu piegādātāju, un tas ir viens no uzņēmuma agrīnākajiem biotehnoloģiju panākumiem.

1950.-1970. gads

Inovācijas un riska uzņemšanās

1957. gads

Inovācijas onkoloģijā

Pēc veiksmīgas onkoloģijas skrīninga programmas izstrādes uzņēmums uzsāk jaunu ceļu, kas uz visiem laikiem maina onkoloģijas ārstēšanas kursu. Roche zinātnieka Roberta Duščinska (attēlā) un bioķīmiķa Čārlza Heidelberga revolucionārais pētījums vēl vairāk nostiprina Roche kā onkoloģijas līderi, un viņu atklājumi palīdz pārveidot cīņu pret dažādiem vēža veidiem, tostarp resnās zarnas, krūts un kuņģa vēzi.

1966. gads

Roche atkārtoti ienāk diagnostikas tirgū

Sākotnēji 20. gadsimta 20. gados aizsāktais Roche mazais bizness ar diagnostikas reaģentiem bija snaudošs, kad uzņēmums 1966. gadā pieņēma lēmumu izveidot atbilstošu nodaļu diagnostikas ķīmisko vielu un aparātu ražošanai. 1968. gadā virkne jaunu iepirkumu atnesa kompānijai ļoti nepieciešamo pieredzi tādās jomās kā elektronika un inženierija.

1968.-1972. gads

Izveidoti starptautiski pētniecības institūti

Laika periodā no 1968. līdz 1972. gadam Roche paplašina savas spējas veikt neatkarīgus pētījumus, atverot vairākus pētniecības centrus: Roche Molekulārās bioloģijas institūtu Nutlijā, Ņūdžersijā 1968. gadā, Bāzeles Imunoloģijas institūtu 1969. gadā un Nippon pētniecības centru Kumakarā, Japānā 1972. gadā.

1979. gads

Turpinās paplašināšanās

1979. gadā Roche turpina paplašināties. Roche Nutley sadarbojas ar Sanfrancisko biotehnoloģiju uzņēmumu Genentech, lai palīdzētu interferona ražošanas procesā, ko izmanto slimību, piemēram, hepatīta, multiplās sklerozes un vēža, ārstēšanā. Tajā pašā laikā diagnostikas nodaļa turpina paplašināties.

19. gs. 80. gadi

Pasaules atzinība Roche zinātniekiem

1984. gads

Revolucionāri pētījumi imunoloģijā

Bāzeles Imunoloģijas institūta pirmajam direktoram Nīlam Kejam Džernam 1984. gadā tiek piešķirta Nobela prēmija medicīnā par viņa nozīmīgo darbu imunoloģijā.

1987. gads

Izcelt gaismā antivielas

Susumu Tonegava (Bāzeles Imunoloģijas institūta pētnieks no 1972. līdz 1981. gadam) 1987. gadā saņēma Nobela prēmiju medicīnā par darbu pie antivielu gēnu segmentiem. Viņa fundamentālie atklājumi paver ceļu humanizētu antivielu ražošanai.

19. gs. 90. gadi

Stratēģijas maiņa

19. gs. 90. gadi

Biznesa reorganizācija

Lai pastiprinātu ieguldījumu veselības aprūpē, Roche maina stratēģijas. Atvasina divus uzņēmumus – smaržvielas un garšas piedevas 1999. gadā un vitamīnus un ķimikālijas - 2002. gadā, lai turpinātu attīstīties un koncentrētos uz uzņēmuma farmācijas un diagnostikas nodaļām. Apvienojot abu nodaļu stiprās puses un zināšanas, Roche par prioritāti izvirza tādu risinājumu inovācijas, kas aptver visu veselības aprūpes ceļu. Uzņēmums sāk ieņemt arvien nozīmīgāku lomu personalizētās veselības aprūpes nākotnes veidošanā.

1995. gads

Jaunākās vēža ārstēšanas metodes

Deviņdesmito gadu vidū tiek izstrādāta virkne inovatīvu medikamentu vēža ārstēšanai, kas rada revolūciju onkoloģijas jomā un sniedz pacientiem jaunas cerības.

1997. gads

Inovācijas diagnostikā

Deviņdesmitajos gados diagnostikas nodaļa ievieš revolucionāru produktu sēriju dažādās medicīniskās testēšanas jomās. To vidū ir pasaulē pirmā automatizētā laboratorijas diagnostikas iekārta - instruments, kas ļauj lietotājiem veikt vairākus testus paralēli – tā ir revolūcija diagnostikā. 1997. gadā Roche iegādājas Boehringer Mannheim un kļūst par pasaules līderi in vitro diagnostikā, kā arī par nozīmīgu tirgus spēlētāju diabēta aprūpē.

20. gs.

Veselības aprūpes transformācija, izmantojot partnerības

2002. gads

Iesaistīšanās Japānas tirgū

Roche un Chugai izveido aliansi, lai Japānā izveidotu uz pētniecību orientētu farmācijas uzņēmumu. Jaunais uzņēmums ar nosaukumu Chugai Pharmaceutical Co., Ltd ir Nippon Roche un Chugai apvienošanās. Tas specializējas recepšu medikamentos, ar stiprajām pusēm biotehnoloģijā.

2009. gads

Genentech pievienojas Roche grupai

Pēc 60% Genentech akciju iegādes 1990. gadā Roche iegādājas atlikušās Genentech akcijas 2009. gadā, oficiāli apvienojot abus farmācijas gigantus. Apvienotie portfeļi padara tos par pasaulē lielāko biotehnoloģiju uzņēmumu, kas koncentrējas uz cilvēka ģenētiskās informācijas izmantošanu, lai izstrādātu zāles pacientiem ar nopietniem vai dzīvībai bīstamiem veselības traucējumiem. Apvienošanās sniedz Roche arī piekļuvi jaunu zāļu un zinātnisko pētījumu līnijai, vienlaikus nodrošinot Genentech ar Roche ilgo zinātnisko pieredzi, kā arī plašu monetāro atbalstu un globālā tirgus partnerībām.

2017. gads

Ar plašāku produktu portfeli tiek sniegti vairāk risinājumu pacientiem

Pēc trīs gadu desmitiem ilga fokusa, galvenokārt, uz vēža terapiju, Roche izmanto ātro progresu molekulārajā bioloģijā, lai paplašinātu savu portfeli un izstrādātu terapijas tādām slimībām kā neirozinātne, multiplā skleroze, oftalmoloģija un hematoloģija.

2018. gads

Datu nozīmīgums

Saskaroties ar pieaugošo datu apjomu, jauniem veidiem, kā tos strukturēt un izmantot, kā arī mašīnmācības un mākslīgā intelekta attīstību, Roche apvienojas un sadarbojas ar šo jomu speciālistiem. 2018. gadā Roche iegādājas Flatiron Health, klīnisko datu apstrādes līderi, kā arī Foundation Medicine, vienu no pasaulē lielākajām vēža genoma datu bāzēm un genomu profilēšanas speciālistu. Šīs iegādes dod Roche iespēju vēl vairāk izprast precīzijas medicīnu, tuvinot mūs solījumam par personalizētu veselības aprūpi.

2019. gads

Jauns spēlētājs gēnu terapijā

Roche iegādājas Filadelfijā bāzētu Spark Therapeutics uzņēmumu, kas dibināts, lai apstrīdētu ģenētisko slimību neizbēgamību. Kopā tie var uzlabot savu izpratni par cilvēka genomu un ģenētiskajām anomālijām, lai izstrādātu pielāgotas, revolucionāras terapijas pacientiem, kuri cieš no ļoti specifiskām ģenētiskām slimībām, mērķējot uz to pamatcēloņiem.

2020. gads - šobrīd

Veselības aprūpe globālās pandēmijas laikā

2020. gads

Atbilde izaicinājumam

Globālais koronavīrusa uzliesmojums 2020. gadā ir jauns izaicinājums Roche uzņēmumam. Darbinieku drošības nodrošināšana ir ļoti nozīmīga, taču būtiskāko zāļu ražošanas uzturēšana ir kristiski svarīga, lai nodrošinātu, ka pacienti saņem dzīvību glābjošus medikamentus un risinājumus. Uzņēmumam ārkārtīgi ātri izdodas izstrādāt uzticamus testus COVID-19 noteikšanai, vienlaikus turpinot izstrādāt jaunus, inovatīvus medikamentus, kas paredzēti visdažādākajām slimībām.

Atklājiet vairāk

Informācijas devējs Roche Latvija SIA, Miera iela 25, Rīga, LV - 1001. Tālr. 67039831. M-LV-00000871, pēdējo reizi atjaunots 2023. gada decembrī

KontaktiVisā pasaulēlinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubePar RocheFarmācijas risinājumiKarjeraPlašsaziņas līdzekļiStāstiPrivātuma politikaSīkdatņu politikaAutortiesībasPrivātuma paziņojums farmakovigilances, medicīniskās informācijas un produktu sūdzību jomāCookie