Paziņojums medijiem

Bāzele, 07.09.2017

2017.gada 7. septembris

Dow Jones ilgtspējas indeksā Roche atkal minēta kā ilgtspējīgākā kompānija veselības aprūpes nozarē

  • Roche devīto gadu pēc kārtas ir atzīta par ilgtspējīgāko kompāniju
  • Ilgtspējība ir neatņemama Roche stratēģijas daļa

Īpašus panākumus Roche ir guvis vairākās kategorijās saistībā ar veselības aprūpes sistēmas izmaksām, ētisku mārketingu un klimata stratēģiju

Jau devīto gadu pēc kārtas Roche (SIXROROGOTCQX – RHHBYDow Jones ilgtspējas indeksā ir atzīts par ilgtspējīgāko kompāniju farmaceitiskās, biotehnoloģiskās un bioloģiskās rūpniecības nozarē. To pamato padziļinātas ekonomisko, sociālo un vides rādītāju analīzes rezultāti. Dow Jones ilgtspējas indekss (DJSI; Dow Jones Sustainability Indices) kalpo par orientieri investoriem, kas, apsverot ieguldījumus, ņem vērā konkrētās kompānijas ilgtspējību.

 

Roche līderpozīcijas ir ļāvusi saglabāt teicamā ilgtspējības stratēģija, kas ir pilnībā ietverta kompānijas uzņēmējdarbības un korporatīvās kultūras pamatprincipos. Pēc šī gada novērtējuma Roche īpašus panākumus ir guvis vairākās kategorijās saistībā ar veselības aprūpes sistēmas izmaksām, ētisku mārketingu un klimata stratēģiju.

 

“Mēs ļoti lepojamies, ka atkal ir atzīti mūsu centieni pēc ilgtspējības,” saka Roche vadītājs Severīns Švāns (Severin Schwan). “Roche viena no svarīgām ilgtspējības nodrošināšanas jomām ir veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība. Jau vairāk nekā 120 gadu Roche ir tiecies uzlabot cilvēku dzīves kvalitāti, izstrādājot labākas zāles un diagnostikas metodes. To nozīmīgums rodas tikai tad, ja mūsu zāles un diagnostikas metodes nonāk līdz cilvēkiem, kam tās ir nepieciešamas. Esmu pārliecināts, ka plaša veselības aprūpes pieejamība ir panākama vienīgi ar kopīgu atbildību, visiem partneriem sadarbojoties”.

 

Centieni nodrošināt veselības aprūpes pieejamību izriet no Apvienoto Nāciju Organizācijas 2015. gada rudenī pieņemtajiem ilgtspējīgas attīstības mērķiem (SDG; Sustainable Development Goals). Īstenojot savu uzņēmējdarbības stratēģiju, Roche ir apņēmies atbalstīt vairākus SDG, īpaši SDG 3, proti, visai sabiedrībai nodrošināt veselīgu dzīvesveidu un veicināt labklājību.

 

Lai visā pasaulē uzlabotu veselības aprūpi, Roche sadarbības partneri kopā ar dažādām ieinteresētajām personām izstrādā ilgtspējīgus un vietējām vajadzībām pielāgotus plānus. Galvenā problēma ir finansējums. Viens šī šķēršļa pārvarēšanas piemērs ir Roche sadarbība ar privātām apdrošināšanas kompānijām, lai iegūtu privātu finansējumu valstīs ar nepietiekamiem publiskajiem līdzekļiem. Līdz 2017. gada vidum dažādās valstīs bija pieejami 23 onkoloģiskas apdrošināšanas polišu veidi, un nu pret šīm slimībām ir apdrošināti vairāki miljoni cilvēku.

 

Jau vairāk nekā 120 gadus ilgtspējība ir bijusi neatņemama Roche uzņēmējdarbības sastāvdaļa. Roche pieeja ilgtspējības nodrošināšanai ir kompleksa – līdz ar preču pieejamības uzlabošanu kompānijas stratēģija liek pievērst uzmanību nepārtrauktai attīstībai tādās jomās kā sociālā atbildība, vides aizsardzība, piegādes ķēžu stabilitāte, potenciālo darbinieku piesaiste un kadru nemainība. Mūsu ilgtspējības nodrošināšanas darba piemēri ir pieejami tīmekļa vietnē http://www.roche.com/sustainability/our_reporting/un-sdgs.htm.

 

Par Dow Jones ilgtspējas indeksu (DJSI)

Šo starptautiskā reitinga un pasaules ilgtspējības līderu sarakstu katru gadu publicē S & P Dow Jones indekss un RobecoSAM.  RobecoSAM uzaicina 3484 kompānijas, kuru akcijas ir pieejamas atklātajā vērtspapīru tirgū. Sarakstā iekļaujamās kompānijas tiek izvēlētas pēc RobecoSAM sistemātiskas kompāniju ilgtspējības vērtēšanas (CSA; Corporate Sustainability Assessment) rezultātiem. Indeksā tiek ietvertas tikai tās kompānijas, kas atbilstoši šim novērtējumam ir līderi savā nozarē. Tas tiek noteikts, ņemot vērā visaptverošu novērtējumu atbilstoši ilgtermiņa ekonomiskajiem, vides un sociālajiem kritērijiem, kas attiecas uz vispārējām, kā arī konkrētās nozares ilgtspējības tendencēm.

 

Par Roche

Roche ir pasaules mēroga vadoša kompānija farmācijas un diagnostikas jomā, kas par galveno uzdevumu ir izvirzījusi zinātnes attīstību cilvēku dzīves uzlabošanai. Pateicoties farmācijas un diagnostikas apvienojumam “zem viena jumta”, Roche ir kļuvis par līderi personalizētās veselības aprūpes jomā – tās stratēģijas pamatā ir mērķis atrast katram pacientam piemērotāko ārstēšanu ar vislabākajiem iespējamajiem rezultātiem.

Roche ir pasaulē lielākā biotehnoloģiju kompānija ar patiesi īpašām zālēm onkoloģijā, imunoloģijā, infektoloģijā, oftalmoloģijā un neirozinātnē. Roche ir arī pasaules līderis laboratorajā (in vitro) diagnostikā un vēža diagnostikā uz audu bāzes, kā arī ieņem nozīmīgu lomu diabēta aprūpē.

1896. gadā dibinātā kompānija turpina meklēt labākus un efektīvākus veidus, kā novērst, precīzi diagnosticēt un sekmīgi ārstēt slimības, un sniegt ilgtspējīgu devumu veselības aprūpes sistēmai un sabiedrībai kopumā. Kompānijas mērķis ir uzlabot medicīnisko inovāciju pieejamību pacientiem, sadarbojoties ar visām iesaistītajām pusēm.

Trīsdesmit Roche radīti medikamenti ir iekļauti Pasaules Veselības organizācijas Būtisko zāļu sarakstos, un starp tiem ir dzīvību glābjošas antibiotikas, pretmalārijas līdzekļi un zāles vēža ārstēšanai. Dow JonesIlgtspējas indeksā Roche jau deviņus gadus pēc kārtas ir atzīts par līderi farmācijas, biotehnoloģiju un dzīvības zinātņu nozarē.

Roche grupa, kuras galvenā mītne atrodas Bāzelē, Šveicē, darbojas vairāk nekā 100 valstīs, un 2016. gadā nodarbināja vairāk nekā 94 000 cilvēku. 2016. gadā Roche zinātnē un pētniecībā investēja 9,22 miljardus eiro, tās apgrozījums bija 47,12 miljardi eiro. ASV kompānija Genentech pilnībā pieder Roche grupai. Roche ir vairākuma akcionārs kompānijā Chugai Pharmaceutical (Japāna).

Latvijā Roche uzsāka savu darbību pagājušā gadsimta 20. gados. 1930. gados Roche Latvijā uzcēla savu biroja un laboratorijas ēku Miera ielā 25. Kara un okupācijas dēļ kompānija bija spiesta pārtraukt darbību. Roche Latvijā savu darbību atsāka 1993. gadā. 1997. gadā tika izveidota pārstāvniecība, kas 2005. gadā pārtapa par Roche Latvija SIA

Roche Latvija pamatuzdevumi ir veicināt inovatīvo medikamentu pieejamību Latvijas pacientiem, no kuriem lielākā daļa ir onkoloģijas slimnieku glābšanai, informēt veselības aprūpes speciālistus par jaunākajiem medikamentiem un citiem jaunumiem kompānijas darbībā, sekot līdzi zāļu tirgus attīstībai un aizstāvēt kompānijas intereses.

 Roche Latvija Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta organizētajā Ilgtspējas indeksā 2017. gadā saņēma Zelta kategorijas novērtējumu par kompānijas uzņēmējdarbības praksi atbilstoši ilgtspējas principiem. Atbildīgas biznesa nedēļas laikā 2017.gadā Roche Latvija saņēma arī īpašu, šogad ieviestu, Ekonomikas ministrijas balvu “Inovāciju līderis 2017” un “Ģimenei draudzīgs komersants” statusu no Labklājības ministrijas.

 

Visas preču zīmes, kas pieminētas šajā paziņojumā, ir aizsargātas ar likumu.

 

Papildu informācija – www.roche.lv , www.roche.com  

Roche Latvija kontaktinformācija :

Komunikācijas vadītājs

Sandris Sabajevs

Tālrunis: +371 67715470 / e-pasts: [email protected]