Paziņojums medijiem

Rīga, 16.09.2014

2014.gada 16.septembris

Roche kārtējo reizi atzīta par ilgtspējīgāko veselības aprūpes kompānijuDow Jones ilgtspējas indeksā

Dow Jones ilgtspējas indekss (DJII) jau sesto gadu pēc kārtas atzinis Roche (SIX: RO, ROG; OTCQX: RHHBY) par grupas līderi ilgtspējā farmācijas, biotehnoloģiju un dzīvības zinātņu nozarē. Tas iekļauj Roche starp labākajiem 10 % no visu nozaru pētītajiem uzņēmumiem. 

Iekļaušana DJII balstīta uz padziļinātu kompānijas darbības analīzi ekonomikā, sociālajā un vides jomā, izvērtējot tādus jautājumus, kā korporatīvā pārvaldība, ieinteresēto personu iesaiste, riska pārvaldība, piegādes ķēžu standarti un darba vide. DJII kļuvis par galveno atskaites punktu investoriem, kas savu produktu portfeļu veidošanā ņem vērā  ilgtspējas apsvērumus.

Šī gada DJII izvērtēšanā Roche saņēmis augstāko novērtējumu nozarē vairākās jomās. Tas ietver vērtējumu tam, kā kompānija pārvalda attiecības ar klientiem, organizē piegādes ķēžu pārvaldību, kā arī to, kā Roche palīdz mazināt veselības aprūpes slogu ar savu produktu un pakalpojumu vērtību. Roche arī saņēmis augstākās atzīmes gandrīz visās darbinieku iesaistes jomās, tai skaitā darbinieku attīstībā, cilvēktiesību ievērošanā un labu talantu piesaistīšanā un noturēšanā.

“Tas ir ļoti augsts pagodinājums , ka Roche arvien tiek atzīta par ilgtspējīgāko kompāniju mums līdzīgo grupā. Kopš Roche dibināšanas pirms gandrīz 120 gadiem, ilgtspējīga, ilgtermiņa domāšana ir mūsu uzņēmējdarbības prakses pamatā,” sacīja Severīns Švāns (Severin Schwan), Roche vadītājs. “Mēs paliekam uzticīgi ilgstošām inovācijām kā mūsu lielākajam ieguldījumam sabiedrībā un ilgstpējīgā nākotnē mums visiem.”

2009. gadā Roche ieviesa vairākus piecu gadu korporatīvos mērķus un galvenos darbības rādītājus, lai novērtētu progresu. To vidū Roche ieviesa diversitātes jeb daudzveidības mērķi, lai vismaz par 50 procentiem palielinātu vadošajos amatos strādājošo sieviešu skaitu, kā arī energoefektivitātes mērķi, lai līdz 2014. gada beigām samazinātu enerģijas patēriņu un par 10% palielinātu energoefektivitāti. Diversitātes mērķi Roche sasniedza jau līdz 2013. gada beigām, gadu agrāk, kā bija plānots, un enerģijas mērķi – 2012. gadā, divus gadus agrāk, kā plānots. Kompānija strādā pie jaunu ilgtspējas mērķu iekļaušanas Roche nākamās piecgades korporatīvo mērķu sarakstā. Turklāt, tā kā veselības aprūpes pieejamība ir aktuāls jautājums daudzās pasaules daļās, Roche aktīvi strādā ar valstu valdībām, veselības aprūpes profesionāļiem, nevalstiskajām un citām organizācijām pie vairāk kā 100 iniciatīvu īstenošanas visā pasaulē, lai uzlabotu pieejamību mūsu medikamentiem un diagnostikai.

Divpadsmito  gadu pēc kārtas Roche iekļauts FTSE4Good Index Series, kas mēra to uzņēmumu darbību, kas atbilst pasaulē atzītiem korporatīvās atbildības standartiem, un Roche konsekventi tiek atzīta par vienu no labākajām darba vietām visā pasaulē.

Par Dow Jones ilgtspējas indeksu (DJII)

Dow Jones Sustainability™ indeksu uztur S&P Dow Jones Indices, sadarbojoties ar RobecoSAM. Izmantojot pieeju “labākais savā jomā”, indeksi mēra pasaules ilgtspējas līderu sniegumu. RobecoSAM aicina piedalīties vairāk kā 3300 publiskās akciju sabiedrības, tai skaitā 800 uzņēmumus jaunattīstības tirgos. Uzņēmumi vērtēšanai ar indeksiem tiek izvēlēti, balstoties uz visaptverošu ilgtermiņa ekonomisko, vides un sociālo kritēriju novērtējumu, kas veido kopējo, kā arī nozarei specifisko ilgtspējas tendenci. Indeksā tiek iekļauti tikai tādi uzņēmumi, kas savu rūpniecību vada, balstoties uz šo novērtējumu. Indeksi tiek veidoti un uzturēti saskaņā ar sistemātisku metodoloģiju, kas ļauj investoriem ilgtermiņā pienācīgi izvērtēt ilgtspējas virzītus noguldījumus un to atvasinājumus. Balstoties uz Globālo nozaru klasifikācijas sistēmu (Global Industry Classification System, GICS), RobecoSAM katru gadu nosaka labāko uzņēmumu katrā no 24 nozaru grupām. Oficiālā indeksa mājas lapa papildus informācijas iegūšanai -  www.sustainability-index.com

Par Roche un Roche Latvija

Veselības aprūpes kompānija Roche, kuras galvenā mītne atrodas Bāzelē, Šveicē, ir līderis uz zinātni fokusētas veselības aprūpes nozarē, apvienojot spēcīgo pozīciju gan farmācijas, gan diagnostikas jomā. Roche ir pasaulē lielākā biotehnoloģiju kompānija ar patiesi īpašām zālēm onkoloģijā, imunoloģijā, infektoloģijā, oftalmoloģijā un neirozinātnē. Roche ir arī pasaules līderis laboratorajā (in vitro) diagnostikā un vēža diagnostikā uz audu bāzes, kā arī ieņem nozīmīgu lomu cukura diabēta aprūpē. Roche personalizētās veselības aprūpes stratēģijas mērķis ir nodrošināt zāles un diagnostiku, kas palīdz būtiski uzlabot pacientu veselību, dzīves kvalitāti un dzīvildzi.

Dibināts 1896. gadā, Roche jau vairāk nekā gadsimtu sniedz būtisku ieguldījumu globālajā veselības nozarē.  Divdesmit četras kompānijā izstrādātās zāles ir iekļautas Pasaules Veselības organizācijas Būtisko zāļu sarakstos, to skaitā antibiotikas, pretmalārijas un ķīmijterapijas līdzekļi, kas ļauj glābt dzīvības.

Latvijā Roche ir aktīva kopš pagājušā gadsimta 20.gadiem, bet kara un okupācijas dēļ bija spiesta pārtraukt savu darbību. Roche Latvijā atsāk savu darbību 1993.gadā; 1997.gadā izveido savu pārstāvniecību. 2005.gadā pārstāvniecība tiek pārveidota par SIA Roche Latvija. Tās pamatuzdevumi ir veicināt kompānijā ražoto zāļu un diagnostikas aprīkojuma tirdzniecību Latvijā, informēt ārstus, farmaceitus un valsts amatpersonas par jaunākajiem sasniegumiem farmācijas jomā, sekot līdzi zāļu tirgus attīstībai un aizstāvēt kompānijas intereses Latvijā.

Papildus informācija – www.roche.lv , www.roche.com , www.onko.lv , www.artrits.lv

 

Visas šajā paziņojumā lietotās vai minētās prečzīmes aizsargātas ar likumu.

 

Roche Grupas kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem 

Tālrunis: +41 -61 688 8888 / e-pasts: [email protected]

 

Roche Latvija kontaktinformācija  plašsaziņas  līdzekļiem 

Komunikācijas vadītājs

Sandris Sabajevs

Tālrunis: +371 715470 / e-pasts:  [email protected]