Paziņojums medijiem

Bāzele, 11.09.2015

2015.gada 11.septembris

Septīto gadu pēc kārtas Roche atzīta par ilgtspējīgāko veselības aprūpes kompāniju Dow Jones Ilgtspējas indeksā

Septīto gadu pēc kārtas Roche (SIX: RO, ROG; OTCQX – RHHBY) farmācijas, biotehnoloģijas un dzīvības zinātņu nozarē atzīta par ilgtspējīgāko kompāniju. 

“Mēs ar to ļoti lepojamies,” saka Roche  vadītājs Severīns Švans (Severin Schwan). “Kā inovatori veselības aprūpē mēs ilgtspēju uzskatām gan par atbildību, gan par efektivitātes faktoru. Visi trīs ilgtspējas aspekti – sociālais, ekonomiskais un vides - ir pilnībā integrēti mūsu uzņēmējdarbībā, un ir Roche saimnieciskās darbības stūrakmens.” 

Ar daudzpusīgu ilgtspējas stratēģiju, kas apvieno korporatīvo vadību, saimniecisko darbību un sadarbību ar ieinteresētajām pusēm, Roche ir saglabājis vadošo pozīciju nozarē. Īpašas sekmes Roche ir sasniedzis vairākās kategorijās, tostarp korporatīvās ētikas un tiesību aktu ievērošanas, riska un krīzes pārvaldības, piegāžu ķēdes vadības, vides politikas un pārvaldības, kā arī talantu piesaistes un noturēšanas jomās.

 

Tā kā Roche iepriekšējā gadā ir izveidojis vairāk nekā 100 jaunas partnerības – ar akadēmiskām institūcijām, riska kapitāla uzņēmumiem un biotehnoloģiju kompānijām, Dow Jones Ilgtspējas indekssjeb DJSI ir īpaši uzsvēris Roche spēcīgo sadarbības kultūru, plašo pieeju inovācijām un apņēmību veicināt veselības aprūpes pieejamību. Kompānijas iniciatīvas ir arī slimību agrīnas atklāšanas un ārstēšanas programmas Āfrikā, Dienvidamerikā un Āzijā, kā arī sadarbība ar Transnet fondu Dienvidāfrikā, lai veicinātu vietējo veselības aprūpes risinājumu pieejamību attālās kopienās. TurklātDJSI ir izcēlis Roche apņemšanās cilvēkresursu jomā, jo kompānijas līderības un pilnveides programmas sekmē daudzveidību, kā arī profesionālo un personisko attīstību. Roche iekšējās kultūras balsts ir apņēmība ilgtspēju saglabāt kā neatņemamu uzņēmējdarbības sastāvdaļu gan pašlaik, gan turpmāk.

 

Par RobecoSAM un Dow Jones Sustainibility Indices (DJSI)

1995. gadā dibinātā kompānija RobecoSAM ir specializējusies investīciju novērtēšanā un fokusējas tikai uz ilgtspējas investīcijām. Tā piedāvā aktīvu pārvaldību, indeksus, sadarbību, ietekmes analīzi, ilgtspējas novērtēšanu un salīdzinošās novērtēšanas pakalpojumus. Kopā ar S&P Dow Jones Indices RobecoSAMpublicē visā pasaulē atzīto Dow Jones Sustainibility Indices (DJSI). Izmantojot labāko šāda vērtējuma pieeju, ar indeksu palīdzību tiek vērtēti ilgtspējīgākie uzņēmumi pasaulē. RobecoSAM uzaicina šajā vērtējumā piedalīties vairāk nekā 3400 uzņēmumu, kuru akcijas pieejamas atklāti pieejamo vērtspapīru tirgū. Indeksos iekļautie uzņēmumi tiek izvēlēti, ņemot vērā vispusīgu novērtējumu par ilgtermiņa ekonomiskajiem, vides un sociālajiem kritērijiem, kas attiecas gan uz vispārējām, gan uz konkrētās nozares ilgtspējas tendencēm. Indeksos tiek iekļautas tikai tās kompānijas, kas saskaņā ar šādu novērtējumu ir savas nozares līderi. Indeksi tiek veidoti un uzturēti atbilstoši sistēmiskai metodei, kas investoriem ļauj atbilstoši salīdzināt ilgtspējas fondus un to atvasinājumus. Pamatojoties uz Pasaules nozaru klasifikācijas sistēmu jeb GICSRobecoSAM katru gadu identificē labāko kompāniju katrā no 24 rūpniecības nozarēm. Lai iegūtu sīkāku informāciju par DJSI, lūdzu, apmeklējiet tīmekļa vietni www.sustainability-index.com . 

 

Par Roche un Roche Latvija

Veselības aprūpes kompānija Roche, kuras galvenā mītne atrodas Bāzelē, Šveicē, ir līderis uz zinātni fokusētas veselības aprūpes nozarē, apvienojot spēcīgo pozīciju gan farmācijas, gan diagnostikas jomā.Roche ir pasaulē lielākā biotehnoloģiju kompānija ar patiesi īpašām zālēm onkoloģijā, imunoloģijā, infektoloģijā, oftalmoloģijā un neirozinātnē. Roche ir arī pasaules līderis laboratorajā (in vitro) diagnostikā un vēža diagnostikā uz audu bāzes, kā arī ieņem nozīmīgu lomu cukura diabēta aprūpē.Roche personalizētās veselības aprūpes stratēģijas mērķis ir nodrošināt zāles un diagnostiku, kas palīdz būtiski uzlabot pacientu veselību, dzīves kvalitāti un dzīvildzi.

Dibināts 1896. gadā, Roche jau vairāk nekā gadsimtu sniedz būtisku ieguldījumu globālajā veselības nozarē.  Divdesmit deviņas kompānijā izstrādātās zāles ir iekļautas Pasaules Veselības organizācijas Būtisko zāļu sarakstos, to skaitā antibiotikas, pretmalārijas un ķīmijterapijas līdzekļi, kas ļauj glābt dzīvības.

Latvijā Roche ir aktīva kopš pagājušā gadsimta 20. gadiem, bet kara un okupācijas dēļ bija spiesta pārtraukt savu darbību. Roche Latvijā atsāk savu darbību 1993. gadā; 1997. gadā izveido savu pārstāvniecību. 2005. gadā pārstāvniecība tiek pārveidota par Roche Latvija SIA.

Tās pamatuzdevumi ir veicināt inovatīvo medikamentu pieejamību Latvijas pacientiem, informēt ārstus, farmaceitus un valsts amatpersonas par jaunākajiem medikamentiem un citiem jaunumiem kompānijas darbībā, sekot līdzi zāļu tirgus attīstībai un aizstāvēt kompānijas intereses.

Papildus informācija – www.roche.lvwww.roche.comwww.onko.lvwww.artrits.lv

 

Visas šajā paziņojumā lietotās vai minētās prečzīmes aizsargātas ar likumu.

Roche Grupas kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem

Tālrunis: +41 -61 688 8888 / e-pasts: [email protected]

 

Roche Latvija kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem

Komunikācijas vadītājs

Sandris Sabajevs

Tālrunis: +371 22 087 726 / e-pasts: [email protected]