Paziņojums medijiem

Bāzele, 08.09.2016

2016. gada 8. septembris

Astoto gadu pēc kārtas Roche nosaukts par ilgtspējīgāko veselības aprūpes nozares uzņēmumu Dow Jones ilgtspējas indeksā

 

Saskaņā ar Dow Jones ilgtspējas indeksu (DJII) astoto gadu pēc kārtas Roche atzīts par grupas līderi ilgtspējā farmācijas, biotehnoloģiju un dzīvības zinātņu nozarē. Indekss balstīts padziļinātā ekonomisko, sociālo un vides rādītāju analīzē. DJII indeksu kopums kļuvis par galveno atskaites punktu investoriem, kas savos produktu portfeļos integrē ilgtspējas apsvērumus.

Roche īpaši labi darbojies vairākās jomās un DJII norādījis, ka Roche savas līderpozīcijas farmācijā saglabājis firmas uzņēmējdarbībā un kultūrā pilnībā iekļautās izcilās ilgtspējas stratēģijas dēļ. Šā gada DJII vērtējums akcentē to, ka, koncentrējoties uz veselības aprūpes pieejamību, atbilstību prasībām un caurskatāmību, daudzveidīgu darba kultūru un sadarbību ar atšķirīgiem partneriem, Roche ir apņēmies radīt vērtību visām ieinteresētām pusēm.

“Mēs ļoti lepojamies ar šo atzinību,” saka Roche izpilddirektors Severīns Švāns (Severin Schwan). “Tikai pateicoties visu Roche darbinieku ieguldītiem pūliņiem, bija iespējams mūs vēlreiz izvēlēties par pasaules ilgtspējīgāko veselības aprūpes nozares uzņēmumu. Ilgtspēja ir neatņemama Roche darba un mūsu uzņēmējdarbības būtiska sastāvdaļa tagad un nākotnē. Esmu pārliecināts, ka mūsu galvenais ieguldījums sabiedrībā ir veselības aprūpes uzlabošana, diagnostikas pārbaužu un medikamentu attīstīšana, lai apmierinātu visakūtākās medicīniskās vajadzības. Ja mēs esam veiksmīgi, darot tieši šo darbu, tad mūsu ietekme būs ilgstoša un paliekoša.”

Roche ilgtspējas principus savā darbībā īstenojis 120 gadu garumā. 2016. gadā Roche arī spēris pirmos soļus, tieši iesaistoties Apvienoto nāciju Ģenerālās asamblejas vienbalsīgi pieņemto 17 ilgtspējīgas attīstības mērķu (IAM) īstenošanā, kas 2030. gada ilgtspējīgas attīstības programmas ietvaros paredz likvidēt nabadzību, aizsargāt planētu un nodrošināt labklājību visiem. Roche ir apņēmies atbalstīt vairākus IAM saskaņā ar tā uzņēmējdarbības stratēģiju; it īpaši IAM3, kura mērķis ir nodrošināt veselīgu dzīvi un veicināt labklājību visiem.

 

Par Dow Jones ilgtspējas indeksu (DJII)

Šo pasaules reitingu ik gadu publisko S&P Dow Jones Indeksi un RobecoSAM un tas mēra pasaules ilgtspējas līderu sniegumu. RobecoSAM aicina tajā piedalīties 3450 publiskas akciju sabiedrības. Uzņēmumi vērtēšanai ar indeksiem tiek izvēlēti saskaņā ar sistemātisku Korporatīvās ilgtspējas novērtējumu (KIN), ko veic RobecoSAM. Indeksā tiek iekļauti tikai tādi uzņēmumi, kas savu uzņēmējdarbību vada, balstoties uz šo novērtējumu. To nosaka visaptverošs ilgtermiņa ekonomisko, vides un sociālo kritēriju vērtējums, kas ietver vispārējas, kā arī nozarei raksturīgas ilgtspējas tendences. Katrs uzņēmums sniedz ziņojumu, tiešsaistē aizpildot anketu ar vairāk nekā 100 kvalitatīviem un kvantitatīviem jautājumiem, kam pievienots plašs dokumentu apjoms, ko papildina plašsaziņas līdzekļos publicētās informācijas pārbaudes, akcionāru komentāri un citi publiski pieejami avoti.

 

Par Roche

Roche, kuras galvenā mītne atrodas Bāzelē, Šveicē, ir līderis uz zinātni fokusētā veselības aprūpē, apvienojot spēcīgo pozīciju gan farmācijas, gan diagnostikas jomā. Roche ir pasaulē lielākā biotehnoloģiju kompānija ar patiesi īpašām zālēm onkoloģijā, imunoloģijā, infektoloģijā, oftalmoloģijā un neirozinātnē. Roche ir arī pasaules līderis laboratorajā (in vitro) diagnostikā un vēža diagnostikā uz audu bāzes, kā arī ieņem nozīmīgu lomu diabēta aprūpē.

Pateicoties farmācijas un diagnostikas apvienojumam “zem viena jumta”, Roche ir izvirzījies par līderi personalizētās veselības aprūpes jomā – tās stratēģijas pamatā ir mērķis atrast katram pacientam piemērotāko ārstēšanu ar vislabākajiem iespējamajiem rezultātiem.

1896. gadā dibinātā kompānija turpina meklēt labākus un efektīvākus veidus, kā novērst, precīzi diagnosticēt un sekmīgi ārstēt slimības, un sniegt ilgtspējīgu devumu veselības aprūpes sistēmai un sabiedrībai kopumā. Divdesmit deviņi Roche radīti medikamenti ir iekļauti Pasaules Veselības organizācijas Būtisko zāļu sarakstos, un starp tiem ir dzīvību glābjošas antibiotikas, pretmalārijas līdzekļi un zāles vēža ārstēšanai. Dow Jones Ilgtspējas indeksā Roche jau septiņus gadus pēc kārtas ir atzīts par līderi farmācijas, biotehnoloģiju un dzīvības zinātņu nozarē.

Roche darbojas vairāk nekā 100 valstīs, un 2015. gadā nodarbināja vairāk nekā 91 700 cilvēku. 2015. gadā Roche zinātnē un pētniecībā investēja 8,54 miljardus EUR. ASV kompānija Genentech pilnībā pieder Roche grupai. Roche ir vairākuma akcionārs kompānijā Chugai Pharmaceutical (Japāna).

Latvijā Roche uzsāka savu darbību jau kopš pagājušā gadsimta 20. gadiem. 1930. gados Roche Latvijā uzcēla savu biroja un laboratorijas ēku Miera ielā 25. Kara un okupācijas dēļ kompānija bija spiesta pārtraukt darbību. Roche Latvijā savu darbību atsāka 1993. gadā. 1997. gadā tika izveidota pārstāvniecība, kas 2005. gadā pārtapa par Roche Latvija SIA. 

Roche Latvija pamatuzdevumi ir veicināt inovatīvo medikamentu pieejamību Latvijas pacientiem, no kuriem lielākā daļa ir onkoloģijas slimnieku glābšanai, informēt ārstus, farmaceitus un valsts amatpersonas par jaunākajiem medikamentiem un citiem jaunumiem kompānijas darbībā, sekot līdzi zāļu tirgus attīstībai un aizstāvēt kompānijas intereses.

Visas šajā paziņojumā izmantotās vai minētās preču zīmes ir aizsargātas ar likumu.

 

Roche Latvija kontaktinformācija

Komunikācijas vadītājs

Sandris Sabajevs

Tālrunis: +371 67715470 / e-pasts:  [email protected]