Paziņojums medijiem

Rīga, 04.09.2017

2017.gada 4.septembris

Notiks grāmatas “GRIBU BŪT TĒTIS” atvēršanas svētki

2017.gada 8.septembrī plkst. 11.00 Latvijas Pašvaldību savienībā, Mazā Pils ielā 1, notiks grāmatas "Gribu būt tētis" atvēršanas svētki.

Ar šo projektu ir iecerēts izglītot Latvijas novadu iedzīvotājus par mātes un tēva veselību ceļā uz bērna piedzimšanu. Projekta galvenais mērķis ir uzlabot Latvijas demogrāfisko situāciju, panākot zīdaiņu mirstības samazināšanos, kas Latvijā ir viena no augstākajām Eiropas Savienībā. Grāmata “Gribu būt tētis” tiek izdota Roche Akadēmijas sociālās atbildības projekta „Izglābsim 100 bērnus” ietvaros.

Lai gan dzimstība mūsu valstī pēdējos gados nedaudz pieaug, dzimstības koeficients uz vienu sievieti veido 1,74 % un joprojām ir nepietiekošs. 2016.gada statistikas dati liecina, ka pagājušajā gadā miruši 28580 iedzīvotāji, bet piedzimuši 22096 mazuļi.

 

2013.gadā Roche Akadēmijas sociālās atbildības projekta „Izglābsim 100 bērnus” ietvaros, sadarbībā ar Latvijas vadošajiem dzemdību speciālistiem, tika izdota grāmata “Gribu būt māmiņa”, kurā tika sniegti padomi sievietēm veselīgas grūtniecības nodrošināšanai. Grāmata “Gribu būt tētis” ir šīs iniciatīvas turpinājums un aicinājums arī tētiem uzņemties atbildību par savu veselību, no kā ir atkarīga grūtniecības iestāšanās un veselīga mazuļa attīstība.

 

Grāmatā ir apkopota noderīga informācija, kas palīdzēs topošajiem tētiem aktīvāk iesaistīties grūtniecības, dzemdību un mazuļa aprūpes procesā, turklāt tajā ir ietvertas arī intervijas ar Latvijā pazīstamiem tētiem, ļaujot lasītājam caur konkrētiem dzīves stāstiem uzzināt, ko vīrietim nozīmē kļūt par tēvu. Savā tētu pieredzē dalījušies: Raimonds Bergmanis, Kaspars Simanovičs, Jānis Holšteins-Upmanis, Jānis Sprukts, Kaspars Zlidnis, Haralds Plaudis, Jānis Zaržeckis, Gatis Kokins.

 

Grāmata “Gribu būt tētis” ir tapusi sadarbībā ar Latvijas vecāku organizāciju “Mammamuntetiem.lv” un tajā savus padomus snieguši vairāki speciālisti - ginekoloģe Daiga Baranovska, andrologi Juris Ērenpreiss un Jurijs Fiļins, psiholoģe un ģimenes psihoterapeite Vita Kalniņa, zīdīšanas konsultante Sandra Lase, vecmāte Dina Ceple, dūla Ilze Kuduliņa un fizioterapeite Jekaterina Bovtramoviča.

 

Grāmatas atvēršanas pasākuma laikā mediju pārstāvjiem būs iespēja iegūt savā īpašumā grāmatu ar atnākušo tētu autogrāfiem. Tiek plānots, ka pasākumā piedalīsies arī demogrāfs Ilmārs Mežs, kā arī pārstāvji no Veselības un Labklājības ministrijām.

 

Sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību grāmatu bez maksas plānots izplatīt visā Latvijā, īpaši vīriešiem Latvijas reģionos.

 

 

Informāciju sagatavoja Elīna Zelčāne

Divi Gani sabiedriskās attiecības

tel. 26143089, e-pasts – [email protected]